Druhý ročník s účasťou až 20 amatérskych tímov

Tímy zo 4 krajín sa chystujú na amatérsky hokejový turnaj do Bratislavy. Koncom apríla sa stretne 20 tímov a až 300 športových nadšencov, ktorý hrávajú takzvaný amatérsky alebo „hobby“ hokej. Jedná sa o hráčov, ktorí majú hokej veľmi radi, ale nemali toľko šťastia, aby sa mohli stať profesionálnymi hráčmi. Nás teší, že na druhý ročník sa prihlásilo viac ako 80 percent tímov, ktoré si zažili prvý ročník. To znamená, že turnaj si už v prvom ročníku získal svojich nadšencov. Oproti prvému roku máme nárast z 12 tímov na pekných 20 družstiev zo Slovenska, Česka, Rakúska a Francúzska.

My sme vďační, že tímy sa stali súčasťou 2. ročníka turnaja a tešíme sa na víkend plný hokeja a super zážitkov. Narástli sme a tak si o titul tento rok zahrá až 20 tímov zo štyroch krajín. Pred tým, ako vhodíme úvodné buly, by sme vám však dali zopár základných informácií.
V prvom rade by sme Vás chceli poprosiť a pripomenúť vám, prečo sa amatérsky turnaj organizuje. Veríme, že do Bratislavy ideme za zábavou. Že budeme dodržiavať fair-play. Tak, aby sme si po tomto víkende všetci mohli odniesť len tie najlepšie zážitky.

Tu je sumár dôležitých informácií, ktoré musíte pred turnajom vedieť:

V prípade nerozhodného stavu nasledujú samostatné nájazdy – 3 na každej strane, pri nerozhodnom stave následuje rýchla smrť
Bodovací systém: 3 body za výhru, 2 body za výhru po nájazdoch, 1 bod za prehru v nájazdoch , 0 bodov za prehru
Platia hokejové pravidlá SZĽH a pravidlo o BEZKONTAKTNOM HOKEJI (hokej bez narážaní na mantinel, zablokovanie pri mantinely je v poriadku, narazenie sa trestá, bodycheck v strede ihriska je tiež zakázaný. Hráme ako na partičke.)

 O vylúčeniach, góloch a sporných situáciách rozhoduje výhradne rozhodca
 Nižší trest je 90 sekúnd
 Vyšší trest je dokonca zápasu (DKZ). V prípade udelenia DKZ nebude hráčovi umožnené nastúpiť na ďalší zápas až do zasadnutia a rozhodnutia turnajovej komisie. Komisia sa skladá z Jury turnaja, rozhodcu daného zápasu, časomiery daného stretnutia a kapitánov oboch mužstiev.
 Všetky pravidlá dostanete v samostatnej prílohe
 Neznalosť pravidiel neospravedlňuje

V sobotu večer sa bude konať súťaž v nájazdoch s názvom „Zlaté ručičky”.
Jej pravidlá sú nasledovné :
 Max 20 tímov
 Jeden tím = 1 hráč a 1 brankár
 Každý brankár môže byť len v jednom tíme.
 Štartovné je 12€ na tím
 Prihlásiť sa môžete u nás v bufete
Hlavná cena:
Titul “Zlaté ručičky”, Vecná cena, Originálny hraný dres HC SLOVAN Bratislava #63
Patrik LAMPER, ktorý okrem KHL nastúpil tento rok aj na olympiáde v Pyeongchangu.

Ďakujeme partnerom:
Slovenský zväz ľadového hokeja, Bratislavský samosprávny kraj, HC SLOVAN Bratislava, Staropramen, Bauer, Kappa a MioWeb

Amatérskemu hokeju ZDAR!
Držíme vám palce.
Organizačný tím Československý hokejový pohár amatérov 2k18

 

Komentáre