Príbeh, ako a prečo vznikol Československý hokejový pohár amatérov

Finálový zápas…. predĺženie… plný dom. Si v šanci, dostávaš prihrávku strielaš a dávaš krásny góooool. Rozhoduješ majstrovstvá sveta. Oči zatvorené, čelo spotené, ruky hore a ty práve v predstavách prežívaš svoje sny. Asi ako každy malý chlapec, ktorého očaril tento krásny šport. 

Mnohým z nás nebolo umožnené si tieto sny splniť. Niektorí s hokejom skončili v príliš mladom veku, iní ho nikdy ani hrať nezačali. Napriek tomu, ak si na tejto stránke, pravdepodobne aj teba očaril a nabral si odvahu obuť korčule a s kamarátmi chodíš hrávať na zimák vo svojom meste. Aj z teba je už hokejista, síce amatér, ale práve ametérom dnes patrí náš obdiv. Je neuveriteľné, koľko nadšenia pre tento šport sa v ľudoch skrýva. Kto iný, ako pravý nadšenec by chodil hrávať ráno pred robotou, alebo neskoro večer po dlhom dni v práci. Hokejisti amatéri investujú nie len čas ale aj nemálo vlastných financií. Partičkárske hokeje sú najmä o zábave. Nechýba v nich už ale ani prestíž. Veď týždeň čo týždeň hráme proti kamarátom a rátame si kto strelil koľko gólov, kto vyhral a kto prehral. Spravme to preto poriadne a pomerajme si sily v príjemne fair-play atmosfére počas hokejového víkendu v Bratislave. 

Pozberaj svojich kamarátov, prihlás svoj tím a všetci sa počas veľkej noci stretneme v Bratislave na ZŠ Vladimíra Dzurillu v Ružinove., Počas víkendu budeš súťažiť o kráľa amtérskeho hokeja v našom regióne a putovný pohár. 

Neváhaj. Nabrús korčule, omotaj hokejku a prídi do Bratislavy na najväčší amatérsky hokejový Turnaj na Slovensku. A možno aj v Česku, Rakúsku či kdekoľvek inde. Tým si nie sme istí. Čím sme si istí je to, že s nami stráviš super víkend, v spoločnosti kamarátov a ľudí ktorí zdieľajú rovnakú vášeň. 

Za nás Vám sľubujeme, že spravíme všetko pre to aby ste sa na trunaji cítili dobre, a aby smepre vás pripravili ten pravý hokejový zážitok. 

Váš tím ČSHP 2017
Športu Zdar!

Komentáre