Hrací systém - pohár hrá 20 mužstiev. Tie sú rozdelené do 4 skupín po 5 tímoch.
Každé mužstvo odohrá minimálne 5 a maximálne 7 zápasov.
Platia hokejová pravidlá SZĽH + pravidlo o BEZKONTAKTNOM HOKEJI.
Každý hráč musí mať na sebe minimálnu výstroj.
ČSP je AMATÉRSKY turnaj.

Z turnaja sú vylúčení nasledovní hráči:

1. hráči ktorí aktívne nastupujú v súťažiach organizovaných SZĽH alebo zväzu krajiny účastníckeho mužstva ( napr. ČSLH) kategórií dorast a vyššie
  2. hráči, ktorí aktívne hrávali hokej na juniorskej (vrátane) a vyššej úrovni a sú stále registrovaný na hokejovom zväze svojej krajiny ako hráči alebo odohrali 3 a viac sezón v kategórii juniori alebo vyššie.
  3. hráči, ktorí aktívne hrávali hokej v súťaži organizovanej SZĽH alebo iným národný zväzom v najvššej lige na mužskej úrovni
  4. hráči, ktorí aktívne hrávali hokej v súťaži organizovanej SZĽH alebo iným národný zväzom v nížších ligách a majú viac ako 45 rokov (musia byť aspoň 3 roky neaktívny)
  5. hráči hrajúci EUHL- hráči ktorí boli v tejto alebo minulej sezóne na súpiske mužstiev hrajúcich Európsku univerzitnú hokejovú ligu EUHL.
  6. Naopak vítaní sú všetci hokejisti partičkári, ľudia ktorí s hokejom skončili v skoršom veku

Posledná možnosť pre prihlásenie

Cena štartovného je konečná za 1 celý tím a splatná 21 dní odo dňa e-mailového potvrdenia registrácie z našej strany.

Storno poplatky:

Registrácia je záväzná. V prípade odrieknutia účasti sa bude účtovať storno poplatok následovne:

1.0 Hrací systém

1.1 Československý hokejový pohár hrá 20 mužstiev. Tie sú rozdelené do 4 skupín po 5 tímoch.

1.2 Hrací čas je 2x20 minút hrubého času. Čas sa zastavuje len v poslednej minúte zápasu, pri strelenom góle, vylúčení alebo nariadení rozhodcu. Pred zahájením zápasu majú mužstva 5 minút na rozcvičenie. Prestávka medzi tretinami je 5 minút, rolba nejazdí.

1.3 Či si mužstvá vymenia strany je na dohode kapitánov, pred začiatkom zápasu.

1.4 V prípade nerozhodného stavu nasledujú samostatné nájazdy. 3 strelci na každej strane.

1.5 Za výhru v riadnom hracom čase si mužstvo do tabuľky pripíše 3 body. V prípade výhry v nájazdoch 2 body. Za prehru v nájazdoch 1 bod, a za prehru v riadnom hracom čase 0 bodov.

1.6 V prípade rovnosti bodov sa bude poradie v tabuľke určovať nasledovne:

• vzájomný zápas
  • skóre
  • väčší počet strelených gólov
  • nižší počet inkasovaných gólov
  • los

1.7 Každé mužstvo odohrá minimálne 5 a maximálne 7 zápasov.

1.8 Prvé štyri mužstvá zo skupín postupujú do play-off.  (po prehre v play off mužstvo končí))

1.9 Mužstvá na piatom mieste hrajú zápas o umiestnenie.

2.0 Pravidlá hry

2.1 Platia hokejová pravidlá SZĽH + pravidlo o BEZKONTAKTNOM HOKEJI  (hokej bez narážaní na mantinel, zablokovanie pri mantinely je v poriadku, avšak narazenie je trestané vylúčením, bodycheck v strede ihriska je tiež zakázany, proste tak ako sa to na amatérskych partičkách hráva)

2.2 O vylúčení, góle a sporných situáciach na ihrisku rozhoduje výhradne rozhodca

2.3 Nižší trest je 90 sekúnd :

menšie priestupky ako seknutie, podrazenie, pád pod nohy, vysoká hokejka, zdržovanie hry, hákovanie, príliš mnoho hráčov na ľade, nešportové správanie, hrubosť, filmovanie, zakončenie po odpískaní

2.4 Vyšši trest je vylúčenie do konca zápasu(DKZ). V prípade udelenia DKZ, nebude hráčovi umožnené nastúpiť na ďalší zápas až do zasadnutia komisie. Komisiu bude tvoriť Jury turnaja, rozhodca daného strentutia , časomiera daného stretnutia, a kapitáni oboch mužstiev. Prerokovávaný hráč sa zasadnutia nezúčastní. Komisia môže rozhodnúť ľubovoľne na zrušení trestu, alebo zastavení činnosti na jeden alebo aj všetky zápasy. V extrémny prípadoch aj o vylúčení mužstva z turnaja, najmä v prípade že ide o opakované priestupky celého mužstva.

bitka, napadnutie, faul na hlav a krku, faul kolenom, bodnutie hokejkou, cross check, zákerný faul

2.5 Trestné strieľanie - o jeho nariadení rozhoduje rozhodca, podľa svojho uváženia.

2.6 Offside sa píska klasicky. O offside rozhoduje rozhodca.

2.7 Ak je skóre vyrovnané alebo je rozdiel skóre menší ako 2, platí pravidlo o hybridnom Icingu.

2.8 Na každý zápas musí mužstvo nastúpiť v minimálnej zostave 5+1brankár. Avšak súpiska mužstva na turnaj musí mať minimálne 10 hráčov a 1 brankára.

3.0 Súpisky a registrácia hráčov a prostesty

3.1 ČSP je AMATÉRSKY turnaj. Preto sú z turnaja vylúčený nasledovní hráči:

• hráči ktorí aktívne nastupujú v súťažiach organizovaných SZĽH alebo zväzu krajiny účastníckeho mužstva ( napr. ČSLH) kategórií dorast a vyššie
    • hráči, ktorí aktívne hrávali hokej na juniorskej (vrátane) a vyššej úrovni a sú stále registrovaný na hokejovom zväze svojej krajiny ako hráči alebo odohrali 3 a viac sezón v kategórii juniori alebo vyššie.
    • hráči, ktorí aktívne hrávali hokej v súťaži organizovanej SZĽH alebo iným národný zväzom v najvššej lige na mužskej úrovni
    • hráči, ktorí aktívne hrávali hokej v súťaži organizovanej SZĽH alebo iným národný zväzom v nížších ligách a majú viac ako 45 rokov (musia byť aspoň 3 roky neaktívny)
    • hráči hrajúci EUHL- hráči ktorí boli v tejto alebo minulej sezóne na súpiske mužstiev hrajúcich Európsku univerzitnú hokejovú ligu EUHL.
    • Naopak vítaní sú všetci hokejisti partičkári, ľudia ktorí s hokejom skončili v skoršom veku
  • Výnimkou sú brankári - Obmedznie pre brankárov platí len na tých, ktorí nastupujú alebo v posledných 5 rokoch nastupovali v mužskej kategórii vo dvoch najvyšších ligách vo svojej krajine

3.2 V prípade, že sa počas turnaju zistí, že niektorí z hráčov spadá do niektorej z vyššie uvedených kategórii, rozhodne Jury turnaja nasledovne, podľa času zistenia:

• pred prvým zápasom: mužstvo hráča vyškrtne zo súpisky alebo mužstvo bude môcť odohrať všetky zápasy no nebudú mu udelované body a skončí na poslednom mieste v skupine
  • počas turnaja: mužstvu sa odoberú body za odohraté zápasy a ďalej bude pokračovať normálne v turnaji bez previneného hráča/ mužstvo bude môcť odohrať všetky zápasy no nebudú mu udelované body a skončí na 4. mieste v skupine
  • Jury môže prihliadnuť aj na výkonnostnú kvalitu hráča, a na to či zásadne ovplyvňuje výsledky turnaja.

3.3 Organizátori budú náhodne kontrolovať tímy a či ich hráči spadajú do kategórie amatérov podľa pravidiel uvedených v bode 3.1 pred začatím turnaja aj počas jeho konania. Konať budú aj na podnet kapitánov mužstiev

3.4 Prihlásenia mužstva - mužstvo sa registruje pomocou formulára na webovej stránke turnaju. Najneskôr  týžden pred turnajom, pošle tím súpisku mužstva s uvedenými menami, a dátumami narodenia. V prípade, že hráč hrával aktívne hokej, aj upresnenie dokedy a na akej úrovni.

3.5 V prípade potreby doregistrovania hráča po uzavretí súpisky, budú organizátori postupovať individuálne.

3.6 Súpiska mužstva - po zaslaní súpisky bude zostava uzavretá. Na začiatku turnaja, pri registrácii v hale dostane kapitán mužstva do rúk vytlačenú súpisku mužstva, ktorú na začiatku každého zápasu odovzdá na časomieru po skončení zápasu vyzdvihne opäť na časomiere.

4.0 Dodatočné ustanovenia

Na každý zápas je vyhradených 60 minút. V prípade, že by to vyzeralo, že sa nestíha dohrať , budú upravené pravidlá nasledovne:

• tresty pre hráčsku lavicu za zdržovanie
  • Rozhodca po prerušení zapíska a vyzve mužstvo na vhadzovanie, o 5 sekúnd ho vhodí aj v prípade že druhé mužstvo nie je na mieste.